Netflix – Alice in Borderland İnceleme

Alice in Borderland dizisi aslında bir manga uyarlasıdır. Japon çizgi filmleri diyede türkçeye çevirebileceğimiz mangaların en ünlülerinden biri Death Note’un Netflixte filmide çıkmıştı fakat beklediği tepkiyi alamadı. Hatta manganın kendisi filmden kat kat daha iyidir diye düşünüyorum. Bu sebeple bu diziyede başlangıçta ön yargılı davrandım ama bitirdiğimde gayet pozitif duygulardaydım. Şimdi kısaca Alice in Borderland dizisini inceleyelim.

Exxenzone incelemesi:

Diziye ilk bölümde bir soğuk davrandığımı söylemiştim. Bunun bir sebebide Japon sanatçıların özellikle genç sanatçılarının oyunculuklarına alışmamızın zaman alması olabilir. Bazı sahnelerde çocuk filmi izliyormuşuz gibi bir etki oluşması bundan kaynaklı diye düşünüyorum. Fakat ilerledikçe dizideki karakterlerle duygusal bağ kuruyor olmanız bu duygudan sizi kısa süre içinde çıkartıcaktır diye düşünüyorum. Mekanlar, kostumler, boş sokaklar gerçekten çok güzel bir hava katmış. Dizinin konusu zaten mangadan kaynaklı çok güzel olduğu için ona değinmiyorum. Belki bazı yerlerde oyunculukta performans düşüklüğü hissedebilirsiniz ama olası bir durum. Dizideki yarışmalar bence normal zekada bir insanın içinden çıkamayacağı kadar zor onuda belirtmek isterim. Kolaylık derecesi düşük olanlarda bile biz olsak kesin ölürdük. İyi seyirler dilerim.

Dipnot: Dizi gerçek anlamda +18 olduğu ve şiddet içerdiği için şiddetten etkilenen dostlarımızın kesinlikle izlememesini tavsiye ederim.

Alice in Borderland hakkında twitter kullanıcıların yaptığı yorumlar aşağıdadır.
Büyük spoiler içerebilir lütfen spoiler yemek istemiyorsanız bakmayın.

 

Alice in Borderland dizisinin tanıtımını aşağıdan izleyebilirsiniz.