Barbarians-Barbarlar Sezon 2 Çıkış Tarihi ve Özeti

Barbarlar ikinci sezonuyla Netflix’e geliyor.

Popüler Alman dizisinin ikinci sezonu ne zaman gelecek?

Netflix, uluslararası yapımların sayısını hızla artırmaya devam ediyor, bunun en güzel örneklerinden biri 23 Ekim 2020’de yayınlanan Barbarlar. İlk sezonu 6 bölümden oluşuyor ve listelerin başına en çok yerleşen programlardan. Amerika dahil 46 ülkede Netflix’te izlenen bir yapım.

 

Dizi başlangıçta mini dizi olarak yayınlansa da ilk sezonun sonu ikinci sezonun geleceği mesajını vermişti.
Peki Barbarlar dizisinin ikinci sezonu hakkında ne biliyoruz?

Netflix, Barbarların ikinci sezonunu onayladı. Netflix ayrıca Almanya Twitter hesabından 2. sezonun prodüksiyon sürecinin Budapeşte’de başladığını duyurdu.

 

Ancak dizinin ikinci sezonunu izlemek için biraz daha beklememiz gerekebilir. Çünkü dizinin çekim süreci oldukça uzun sürüyor ve COVID-19 bunları zorlaştırıyor. Dizinin yeni sezonunu en iyimser tahminle 2021’in sonunda veya büyük olasılıkla 2022’de izleyebileceğiz.

 

Barbarların 2. sezonunun özeti nedir?

1. sezon finalinin ardından birçok soru akıllarda kaldı ve seyirciler yeni sezonu heyecanla bekliyorlar. Roma İmparatorluğu Arminius, Sonelda ve Germen kabilelerinin eline geçti. Netflix henüz 2. sezonun özeti hakkında bir açıklama yapmamış olsa da bu tarihi bir dizi ve 2. sezonu tahmin etmek için tarih kitaplarına bakmamız gerekiyor.

Barbarlar dizisini hiç izlemediyseniz, hikayesini size kısaca açıklayalım.

MS 9’da Almanya’da geçen Barbarlar, Cermen kabilelerinin Roma İmparatorluğu’nun üç lejyonuyla karşı karşıya geldiği Teutoburg Ormanı savaşına yol açan olayların dramatizasyonudur. Bu savaş, Roma’nın kuzey Avrupa’ya yayılmasını engellediği için çok önemli görülüyor. Ancak dizinin özü, Roma işgali sırasında ayrılan ve yıllar sonra yeniden birbirini bulan üç Cermen çocuğun dostluğudur.

Fragman:

Kaynak:

NetflixJunkie