Exxen Projesine Neden Destek Vermeliyiz ?

1 Ocak 2021 Exxen Türkiye’nin en yeni dijital platformu olarak yayın hayatına başladı. Başladıktan saniyeler sonra eleştirilerin odağına oldu. Site açılır açılmaz sosyal medyada ilk sıralara kadar yükseldi. Hatta korsan siteler yüzünden içerikleri çalınıp dağıtıldı. Hala Exxen’i duymadıysanız “Exxen nedir” yazımızı okuyabilirsiniz. Buradan Exxen‘e kayıt olabilirsiniz.

EXXEN yerli bir platform

Her ne kadar hepimiz Netflix’i dünya starı olarak kabullenmiş olsakta, Youtube’dan çıkamıyor olsakta bu yerli projelere destek vermememiz için hiç iyi bir sebep değildir. Hatta tam tersi dünyada ki bu hegemonyaya bir cevap vermek amaçlı bile Exxen projesini desteklememiz gerekiyor diye düşünüyorum. Ayrıca Netflix’in size sunmayacağı bir çok orjinal içeriği Exxen çok rahat sunacak gibi duruyor. Bu içerikler hakkında bilgi için diğer yazılarımızı okuyabilirsiniz.

exxen

At Gözlüklerimizi Çıkaralım

Bu nesil belki de TV programlarını izleyen son nesil diyebiliriz. Dünya artık internet yayıncılığına kaymış vaziyette. Bunun için ülkemizde atılan her adım bir velinimettir. Özellikle Exxen gibi içinde yerli orjinal belgeseller ve içerikler bulunduran, bunu dünyaya yayacağını söyleyen bir proje kesinlikle desteklenmelidir.

Bu desteklerin sonunda neden ülkemizde yerli bir Netflix ortaya çıkmasın ? Hatta neden Netflix içeriklerinden çok daha orjinal farklı yapımlar ortaya çıkmasın ?

Yetişkin Kontrolleri

Exxen kullanıcılara hesap ayarlarından erişebilecekleri ve istemedikleri içerikleri onlara göstermeyen bir ayar sunmaktadır. Bu özellikle çocuklu veya genç insanların aileleri için gerçekten güzel düşünülmüş bir ayardır. Youtube gibi platformlar zamanla bu dijital medyalara kayarsa çocuklarımıza ve gençlerimize daha kaliteli içerikler ortaya çıkacağına inanıyorum. Yetişkin kontrolleri ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

EXXEN Yerli Sanat İçin Büyük Bir Fırsat

Exxen özellikle ülkemiz sanatı için büyük bir fırsattır. Sadece sanatçılarımız için değil aynı zamanda yazılımcılar, soosyal medya uzmanları ve bu girişimlerin yarattığı yeni kollarda çalışacak tüm uzmanlar içinde bir fırsattır. Exxen parayı ve kaliteli içerikleri ülkemizde tutmak içinde büyük bir fırsattır.
Ben bu dijital platformun yeni yönetmenlere, sanatçılara hatta bu işi yapmayı çok seven yetenekli bir sürü gence destek olacağı kanatindeyim.

esrefbey

Televizyonda Olmayan Doğallık

Biz televizyon izlemeyi çok seven bir halkız ben dahil herkes bu düşüncede hemfikiriz diye düşünüyorum. Fakat hiç düşündünüz mü televizyon tüm sansürü ile birlikte ne kadar doğal bir yer ? Cevaplar çok net olmalı. Peki televizyonun bu samimiyetsiz ortamından çıkarıp senaristlerimizi, yönetmenlerimizi ve sanatçılarımızı daha özgür yerli bir ortama sokarsak ne olur diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Ve inanıyorum ki EXXEN bu özgür ortamıyla bize dünya çapında işler yapma fırsatı verecek.

Exxen’i şuan kayıt olarak 7 gün bedava izleyebilirsiniz.