Netflix Gençlik-Vampir Dizisi “First Kill” Çıkış Tarihi, Özet ve Oyuncular

Netflix, yeni bir genç vampir dizisi olan First Kill‘in prodüksiyonu üzerinde çalışıyor. Şimdiye kadar dizi hakkında ne biliyoruz?

Birkaç yıl öncesine kadar ergen vampir dizileri ve filmleri çok popülerdi. Bence Netflix bu kültürü yeniden canlandırmak istiyor çünkü genç vampir kitaplarını okuyan ve yapımlarına hayran olan pek çok insan var. Netflix Originals yapımı olacak First Kill’de kitap uyarlaması olacak.

First Kill, V. E. Schwab tarafından yazılan ve yaratılan bir roman. Netflix, bu kitabı özgün yapım olarak benimseyip gençlik draması olarak bir dizi yaratacağını duyurmuştu. Kitabın orjinal halini okumak isteyenler için kitabın  adı Vampires Never Get Old: Tales with Fresh Bite’dır.

First Kill Oyuncuları Kimdir?

Netflix henüz dizinin oyuncu kadrosunu açıklamadı ancak daha önce Empire, Gossip Girl ve The Punisher gibi dizilerde rol almış olan Felicia D. Henderson, First Kill’in başrol oyuncusu olacak. Henderson aynı zamanda yazar ve yapımcı olarak görev yapacak.

Emma Roberts ve Karah Preiss, Belletrist Productions aracılığıyla yönetici yapımcı olarak görev yapıyor. Emma Roberts’ın da dizide rol alacağı henüz kesin değil.

Vampires Never Get Old: Tales With Fresh Bite

First Kill’in özeti nedir?

Genç Juliette, güçlü bir vampir ailesine kabul edilmek için birini öldürmelidir. Juliette, Calliope’yi hedef olarak seçer. Kız şehre yeni geldiği için kolay bir ölüm gibi görünüyor olsada değildir. Ne yazık ki Juliette için Calliope, uzun bir avcı soyundan gelen bir vampir avcısıdır. Juliette, avlanmak yerine kendisini avlanmış olarak bulur.

Ancak her iki kız da diğerinin hayatını sona erdirme misyonunda başarılı olamaz ve birbirlerini ne kadar çok tanırlarsa, o kadar çok aşık olmaya başlarlar.

First Kill Sezon 1’in çıkış tarihi ne zaman?

Netflix henüz resmi bir çıkış tarihi açıklamadı ancak ilk sezonun kaç bölüm ve dakika olacağını biliyoruz. Netflix’in takviminde 5 Nisan 2021 olarak işaretlenmiş bir tarih, çekimlerin İlkbaharda başlayacağını gösteriyor olabilir.

First Kill’in ilk sezonunun toplamda sekiz bölüm olacağı doğrulandı. Her bölümün yaklaşık 60 dakikalık bir çalışma süresine sahip olduğu onaylanmıştır.

 

Kaynak:

1. NetflixJunkie

2. Netflixlife