Kesinlikle İzlemeniz Gereken Netflix Gerilim Filmleri

Bu yazımızda sizler için kesinlikle izlemeniz gereken Netflix gerilim filmlerini yazıyoruz. Buraya eklenen filmler tamamen yazarın kendi görüşünü belirtmektedir aksi düşüncede olan bir sürü eleştirmen vardır. Filmlerin sıralaması bir şey ifade etmiyor yazılan filmler birbiri ile kıyaslanmadı.  İyi okumalar.

Eğer okumak isterseniz kesinlikle izlemeniz gereken Netflix aksiyon filmleri yazımızı okuyabilirsiniz.

1. Annihilation – Yok Oluş

IMDB 290.000 küsür puan verilmiş ve sonucunda 6.8 puan almış. Gerçekten puanı hakediyor bende 7 puan verdim. Natalie Portman filmlerini her zaman sevmişimdir özellikle Black Swan – Siyah Kuğu filmi çok güzeldi. Annihilation -Yok Oluş filmini özellikle bilimin biyoloji dalıyla uğraşan insanlara tavsiye ederim onlarda ne kadar abartılı olsada mutasyonla ilgili sahneleri sevceklerini düşünüyorum. Film kısacası bir grup bilim adamının şiddetli mutasyon sonucu canlıların değişmesiyle bozulmuş bir ortama girip incelemeler yapmasını konu alıyor.

Tür : Bilim Kurgu, Korku, Kitap Uyarlaması

Oyuncular: Natalie Portman, Jennifer Jason Leigh, Gina Rodriguez, Tessa Thompson, Tuva Novotny, Oscar Isaac, Sonoya Mizuno,David Gyasi,Josh Danford

Annihilation – Yok Oluş filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

 

2. A Fall from Grace

IMDB puanı 5,9 olan bu yapıma ben 7 puan verdim. Bazen IMDB ile bu sebepten anlaşamıyoruz. Benim sevdiğim filmler, duygu dünyama hitap eden filmler tıpkı A Fall from Grace gibi olanlar. Çünkü sizi önce bir aşk dünyasındaymış gibi huzurlu yaparken birden cehenneme sokuyolar. Bu duyguyu yaşatan çok fazla film yoktur. Bu film bence kesinlikle böyle bir film. Özellikle kadınların dikkatle izlemesini tavsiye ederim çünkü böyle adamların çok olduğunu düşünüyorum.

Tür: Drama, Suç, Gerilim

Oyuncular: Crystal R. Fox, Phylicia Rashād, Bresha Webb, Mehcad Brooks

A Fall from Grace filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.


3. The Occupant- Konut

Konut Netflix’in yakın tarihli gerilim filmlerinden biri. Listeye eklediğim 5.film olan Paramedik’te oynayan Mario Casas bu filmde de oynuyor. Film kendi ailesinden zamanla uzaklaşan ve sattığı eski evine yerleşen bir aileyi ise zihninde büyütüp çok güzel bir aile gören bir adamı anlatıyor. İşin gerilim kısmı adamın bu ailenin babası olmayı hayal etmesi ile başlıyor. Senaryosu benim bildiğim kadarıyla orjinal. Oyunculuklar güzel.  IMDB puanı 6.3 ve bu puanı hakeden bir yapım.


Tür:
Gerilim

Oyuncular: Guillermo Pfening, Ruth Díaz, Javier Gutiérrez, Bruna Cusí

The Occupant- Konut filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.


4. The Hater

Bu Netflix yapımıda bildiğim kadarıyla orjinal bir senaryoya sahip Polonya yapımı bir film. Başrolünü canlandıran sanatçı çok iyi oynamış ve psikopatlığının hakkını vermiş biri. Aynı zaman günümüzde bu tarz reklam olaylarının sıkça yaşandığını düşünüyorum. Film karalama kampanyalarının seviyesinin nerelere varabileceğini insanlaarın nasıl manipüle edilebileceğini çok güzel gösteriyor. Bence kesinlikle izlenmesi gereken bir Netflix gerilim filmi. IMDB puanı  7.1 ve bu filmde puanını hakediyor.

Tür: Gerilim, Politik

The Hater filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

5. Paramedik

Mario Casas diyince benim için akan sular durur incelemeden direk izlerim. Bu filme başlangıçta dram olduğunu düşündüğüm için soğuk davrandım ama gerilim teması daha yüksek. Bu sebeple fragmana bakıp aşırı dram diye düşünmeyin sizi sağlam gericektir. Mario Casas diğer filmlerinde olduğu gibi bence bu filmde de çok iyi oynamış. IMDB puanı 5.6 bende 6 civarı bir puan verirdim.

Tür: Gerilim, Drama

Oyuncular: Mario Casas, Déborah François, Guillermo Pfening

Paramedik filminin fragmanını buradan izleyebilirsiniz.