MasterChef Junior | Mehmet Şef’in Çocuklar İle İmtihanı

TV 8’in sevilen programı MasterChef’in, çocuklar için olan içeriği MasterChef Junior  yılbaşında Exxen’de yayın hayatına başladı. Önceki yıllarda yurtdışında yapılmış bir içerik olan MasterChef Junior artık Türkiye versiyonuyla yayında. MasterChef’te olduğu gibi yine jüriliği Mehmet Şef, Danilo ve Somer Şef yapıyor.

Masterchef Junior, yeni bölümüyle 6 Şubat Cumartesi günü yayında! Masterchef Junior daha izlemediyseniz bu linke tıklayıp izleyebilirsiniz.

MasteChef Junior tanıtımını sitemizden izleyebilirsiniz.

Kızsa da yufka gibi yürekli şefimiz 👨🏻‍🍳

Mehmet Şef’in çocuklar ile imtihanı… 😅

Hala izlemediyseniz yazımızın devamında Masterchef Junior’da 1. bölümde ne oldu anlatıyoruz.

 

masterchef junior bölüm1

1. Bölümde Neler Oldu?

MasterChef Junior 1. bölümünün başında çocuk yarışmacılar tek tek kendilerini tanıttı. Çocukların hepsinin ayrı ayrı heyecanlı ve mutlu oluşu belli oluyordu. Sonrasında Somer Şef birkaç açıklamada bulundu. Bu açıklamada MasterChef Junior‘da elenme olmayacağını ve yarışmacıların balkondan yarışmayı takip edeceklerine değindi.

 

masterchef junior 5 bölüm1

 

Şeflerin ilk oyunda çocuklardan istediği şey krep yapmaları oldu. Orman meyveleri ve çikolatayla sunumu yapılacak krepler için 45 dakika süre verildi. Çocuk yarışmacılar kreplerini hazırlarken Mehmet Şef; sürekli dikkatli olmalarını, ellerini yakmamalarını ve keskin aletleri dikkatli kullanmalarını çocuklara tembihledi.

 

masterchef junior 4 bölüm1

 

 

MasterChef Junior‘ın ilk tabağını hazırlayan 14 çocuk yarışmacı renkli tabaklamalarıyla sunumlarını şeflere yaptı. Yarışmacılardan Oğuz’un yaptığı krep Somer Şef tarafından çok beğenildi ve Somer Şef kaşık attı. İlk yarışmanın sonucunda ilk 7 şöyle sıralandı; 1.Oğuz, 2.Sarp, 3.Cansu, 4.Duru, 5.Rüya, 6.Barış, 7.Kayra oldu. İlk 7 balkona çıkarken kalan 7 çocuk yarışmacı 2. tur oyununu oynadı.

 

masterchef junior3 bölüm1

 

MasteChef Junior‘ın 2. oyununda ise şefler bu kez çocukların menemen yapmasını istedi. Aralarında ilk kez menemen yapan çocukların çoğu menemene atılacak tuzu ayarlayamasa da şefler menemenleri afiyetle yedi. Hatta menemeninin kötü olduğunu düşünen çocukların moralinin bozulduğunu gören şefler, çocukları da yanlarına çağırıp birlikte menemen yediler.

 

masterchef junior 7bölüm1

 

Menemen oyununda sonuçlar açıklandı ve ilk 3 belirlendi. 1.Ela, 2.Ecrin, 3.Ege oldu ve çocuklar balkona çıktı. Kalan 4 çocuktan 2’si olan Elif ve Berat ikilisi şeflerin seçtiği yardımcılar olarak balkona çıktı. Kalan son 2 çocuk yarışmacı olan Kerem ve Duru ise şeflerin danışmanları olarak MasterChef Junior‘da devam edecekler.

 

masterchef junior 6 bölüm1

 

Çocukların neşesi ve enerjisiyle çok sevilen MasterChef Junior 1. bölümü ardından herkes 2. bölümü merakla beklemeye başladı. MasterChef Junior 1. bölüm fragmanını izlemek için;

 

Somer Sivrioğlu Instagram adresi için; https://www.instagram.com/somersivrioglu/?hl=tr

Danilo Zanna Instagram adresi için; https://www.instagram.com/danilozanna/?hl=tr

Mehmet Yalçınkaya Instagram adresi için; https://www.instagram.com/chefmehmetyalcinkaya/?hl=tr