Netflix – Time To Hunt (2020 +18) İnceleme

Bu yazımızda Netflix’in Güney Kore filmlerinden biri olan Time To Hunt (Sanyangeui sigan) hakkında bir inceleme yazısı sunacağız.

Özet:

Distopik bir dünyadan kaçmak için soygun planlayan bir grup genç, acımasız bir katilin dikkatini çeker. Katil çok iyi silah kullanabilen arkası güçlü bir adam olduğu için gençleri sırf eğlencesine kendi oyununun içine çekecektir.

Kim izlemeli ?

Güney Kore filmlerinin hepsini ayrım yapmadan izleyen biriyseniz hiç sorun yok devam edebilirsiniz. Görüntü açısından tatmin edici bir film arıyorsanız bence bu film doğru bir seçim. Distopik dünyalarda geçen filmlerden hoşlanıyorsanız yine doğru bir seçim.  İki saatten uzun film sevenler izleyebilir. Müziklerini sevdim. Girişteki müzik Adele- Skyfall’u hatırlattı bana ordan esinlenmiş olabilirler.

Kararsız kaldığım noktalar

Oyunculuklara ve senaryoya iyi veya kötü diyemiyorum.

Kim izlemesede olur ?

Bu filmden inanılmaz şeylerbekleyen biri izlemesin. Çok güzel savaş sahneleri ve bol aksiyon bekleyen biri yine izlemesin.  Arkada açayım sesini duyayım o sırada işlerimi yaparım diyosanız olmuyor. Türkçesi olmadığı için İngilizce bilmeyenler için altyazıdan takip seçeneği var. Bundan dolayı ‘Time to Hunt’ altyazı sevmeyenler için kötü bir tercih olacaktır.  Film 2 saat 15 dakika olduğu için kısa film sevenleri hüsrana uğratabilir. Filmin sonunu pek beğenmedim.

Dünya kafayı yedi. İnsanların yaşayabileceği bir yer değil.

Tür : Suç, distopik

IMDB puanı 3500 oyla 6.3 puan ben 6 verdim.

 

Yönetmen: Yoon Sung-hyun

Oyuncular:   Lee Je-hoon  •  Choi Woo-shik  •  Ahn Jae-hong  •  Park Jung-min

 

Fragmanı burdan izleyebilirsiniz:

 

 

Time to Hunt’ı izlemek istiyorsanız bu linke tıklayabilirsiniz.