Netflix’te İzlenebilir Korku Filmleri

Bu yazımızda sizler için izleyebileceğiniz Netflix korku filmlerini yazıyoruz. Buraya eklenen filmler tamamen yazarın kendi görüşünü belirtmektedir aksi düşüncede olan bir sürü eleştirmen vardır. Filmlerin sıralaması bir şey ifade etmiyor yazılan filmler birbiri ile kıyaslanmadı.

Yazının adını ilk koyduğumda “kesinlikle izlenmesi gereken korku filmleri” yapmıştım ama daha sonra farkettim ki Netflix’te kesinlikle izlenmesi gereken korku filmleri sayısı çok az. O sebeple izlenebilir olarak değiştirdim. İyi okumalar.

1. Countdown

Bir hemşire, uygulamaları indirip kullananların öleceği zamanı saniyesine kadar tam olarak tahmin eden bir uygulama indirdiğinde, program ona 3 gün içinde öleceğini söyler. Başta inanmaz ama çevresinde olanları gördükçe kaderini değiştirmek için elinden geleni yapmak zorunda olduğunu farkeder.

Film 2019 yapımı bir Netflix orjinali. Tam bir çekirdek kola çıtır çerez izlenebilecek keyiflikte bir film. Grafikleri idare eder.

Fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

2.La Influenza – Etki

Komadaki annesine bakan kız kardeşine yardım için aile evine dönen Alicia, kendi çocuğunu da tehdit eden, geçmişine ait karanlık bir güçle yüzleşmelidir.

Bu filmi listeye koysam mı diye düşündüm sonucunda koydum. Korku açısından izlenebilir İspanya yapımı bir film.

Fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

3.  CADAVER – KADAVER

Nükleer bir felaketin ardından açlık çeken bir aile, bir otel sahibinden umut bulur. Otel sahibi aileyi ücretsiz bir akşam yemeğine davet eder. Akşam yemeğinin cazibesine kapılan aile, bir süre sonra tuhaf durumlarla karşı karşıya kalır. Otelde gerçekleşen eğlenceye dahil olan aile, çok geçmeden performans ve gerçeklik arasındaki sınırların bulanıklaştığını fark eder. Nükleer bir felaketin açlıktan ölmesinin ardından, üç kişilik bir aile otelde bir yardım etkinliğine katılır ve insanlar kaybolmaya başlayınca karanlık bir hal alır. Kıyamet sonrasındaki kıtlıkta bir otelde düzenlenen tuhaf gösteriye kitleler akın eder. Bir aile ise giriş ücretinden daha büyük bir bedel ödeyeceklerini fark eder.

Bu film gerilim-korku türünde aynı zamanda psikolojik bir tarafıda var. Ben izlerken keyif aldım. Uyarı olarak belirtmeliyim ki film korku-gerilim unsurları yanında yamyalık tarzı sahnelerde içermektedir. Hassas kişilerin izlememesini tavsiye ederim. Netflix yapımlarınının çoğundan iyi bir film.

Fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Eğer okumak isterseniz kesinlikle izlemeniz gereken Netflix gerilim filmleri yazımızı okuyabilirsiniz.

4. Üç Harfliler Serisi

Türk yapımı klasik cin filmlerinden biri. Ama inanın bir çok yabancı yapım korku filminden daha korkunç. Burada genellikle Türk korku filmleri dalga geçenlerin aslında çoğu amerikan yapımı filmin daha kötü ve komik olduğu noktasını kaçırdığını düşünüyorum. Tabi bu tarz konulara hassas biriyseniz kesinlikle izlemeyin.

Üç Harfliler 2 Hablis tanıtımını buradan izleyebilirsiniz.

5. Siccin Serisi

Ben cin filmi furyasının zirve noktası olarak Siccin serisini öneririm. Özellikle bu konularda ki tüm filmleri izliyorsanız bunu kaçırmayın.  Sadece korku unsuru yok aynı zamanda psikolojik olarakta etkileyecek bir sürü sahnesi var. Siccin serisi bir cin filmine göre çok güzel efektrlere ve müziklere sahip bir film serisidir.

Siccin 6 için tanıtımı buradan izleyebilirsiniz.

 

6. Ruhlar Bölgesi Serisi 

Bu film ile ilgili bu siteden daha iyi bir inceleme yazamayız. Okumak için tıklayabilirsiniz.

Ruhlar Bölgesi 3 filminin tanıtımını izleyebilirsiniz.

 

Eğer okumak isterseniz kesinlikle izlemeniz gereken Netflix aksiyon filmleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazı sürekli güncellenecektir.