Snowpiercer 2. Sezon Çıkış Tarihi, Özet, Oyuncular ve Fragman

Snowpiercer 2. sezon çıkış tarihi belli oldu. Merakla beklenen Snowpiercer ikinci sezonunda dizide neler olacak? İşte yeni sezon hakkında bildiklerimiz.

Bong Joon-ho’nun 2013 bilim kurgu filmi Snowpiercer’ın dizi uyarlaması Mayıs ayında çıktı. Amerika Birleşik Devletleri’nde TNT’de ve dünyanın geri kalanında Netflix’te de yayınlanan dizi, 10 bölümlük ilk sezonunu 12 Temmuz’da tamamladı. Dizi birçok konuda uyarlandığı filmin oldukça altında kalsa da, Netflix’te geniş bir izleyici kitlesi edindi.

Snowpiercer, daha yayınlanmadan önce 2. sezon onayını almıştı. Böylece yaratıcı ekibi hemen 2. sezonu şekillendirmek için çalışmaya başladı. Ayrıca, COVID-19 ve diğer nedenlerle dizinin yayın tarihi defalarca ertelendi. Sonuç olarak 2. sezonun önemli bir bölümünün 1. sezon bitmeden çekilmesi, pandemik koşullara rağmen dizinin fazla ara vermeden ekranlara dönmesinin önünü açtı.

Snowpiercer’ın özeti nedir?
Dünya buzla kaplandıktan yedi yıl sonra hayatta kalmayı başaran çok az insan var. Büyük felaketten sonra hayatta kalmaları, dünyanın dört bir yanında dönen dairesel ve devasa bir tren olan Snowpiercer’da yaşamalarına bağlıdır. İnsanların farklı imkanlarla yaşadığı Snowpiercer, haksız durumlara ve zorlu yaşam koşullarına ev sahipliği yapıyor. Jennifer Connelly ve Daveed Diggs’in başrollerini paylaştığı dizide Mickey Sumner, Susan Park, Benjamin Haigh, Sasha Frolova, Katie McGuinness, Alison Wright ve Annalize Basso gibi isimler de yer alıyor.

Snowpiercer Sezon 2 çıkış tarihi ne zaman?
İlk sezonu Temmuz ayında tamamlanan Snowpiercer, Ocak ayında ikinci sezonu ile ekranlara dönecek. New York Comic Con, salgın nedeniyle internetten yer aldığı etkinlik sırasında Snowpiercer’ın ikinci sezonunun 25 Ocak’ta başlayacağı açıklandı. Ancak TNT yayın haklarına sahip olduğu için dizinin ikinci sezonu  26 Ocak’ta Netflix ertesi gün  gelecek.

2.Sezon Fragmanını buradan izleyebilirsiniz.

Sezon 2’de katılacak yeni oyuncular

Sean Bean
Daveed Diggs
Jennifer Connelly
Mickey Summer
Alison Wright
Iddo Goldberg