Şu Anda Netflix’teki En İyi Filmler

Netflix’teki film hacminden ve sitenin tam olarak isteneni vermeyen arayüzü, gerçekten harika bir film bulmayı zor bir iş haline getiriyor. Sizlere yardımcı olmak adına bir liste yapmaya karar verdik. Bu liste sürekli güncellenecek ve sayılar gittikçe artıcaktır. Ve bir ek olarak, aşağıdaki yazılarımızın çoğunda Netflix’teki  filmlere bağlantı veriyoruz.

Not: Akış hizmetleri bazen haber vermeden başlıkları kaldırır veya başlangıç tarihlerini değiştirir. Veya bazı filmler farklı ülkelere göre ayarlanmış olabilir.

The Irishman izle.

Bu film karakterlerle, olaylarla, fikirlerle, tarihle dolu bir filmdir ve bu nedenle birden fazla bakış açısını içeren bir film. Ancak ilk saatten sonra bile The Irishman sert bir şekilde izleyiciyi vuruyor ve “GoodFellas” tan yaklaşık 30 yıl sonra Martin Scorsese’nin anlatacak büyüleyici mafya hikayeleri ve onları da anlatmanın hala büyüleyici yolları olduğunu hatırlatmak isteriz.

The Irishman tanıtımını sitemizden izleyebilirsiniz.

 

Türkçeye Evlilik Hikayesi olarak çevirebileceğimiz bu film halihazırda Netflix’te izlenebilecek en güzel duygusal filmlerden.

Marriage Story filmini buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Marriage Story filminin tanıtımıda gerçekten güzel.

 

Roma filmide Netflix’te izlenebilecek en iyi duygusal filmlerden birisidir. Alfonso Cuarón’un bu canlı, anımsatıcı hafıza oyunu, 1970’lerin başındaki iki Meksikalı kadının hikayesidir: kocası (ve tedarikçisi) kapıdan çıkarken dört çocuk annesi Sofía (Marina de Tavira) ve Cleo (Yalitza Aparicio), ailenin dadısı ve hizmetçisidir. Sahneler ara sıra stresli, çoğu zaman yürek burkan ve şaşmaz bir şekilde yaşam ve duygularla dolup taşıyor. Eleştirmenler bunu “şiddet içeren güçler tarafından bozguna uğratılan geniş, duygusal bir yaşam portresi ve bir başyapıt” olarak nitelendiriyorlar. (Daha fazla karakter odaklı dram için “Searching for Bobby Fischer” ve “The Two Popes” a bakabilirsiniz.)

Roma filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Roma filminin tanıtımını izleyebilirsiniz.

 

Bu filmle ilgili IMDB kullanıcılarından birinin yaptığı yorumu sizler için türkçeye çevirdim.

“Heyecan verici ve mükemmel bir film. Bu filmi dört gözle bekliyordum ve gerçek şu ki çok tatlı bir filmdi. Her biri mükemmel performans gösteren mükemmel bir oyuncu kadrosu vardı. Hikaye o kadar heyecan verici ki, bu film bir insanla bir hayvan arasındaki gerçek aşk. Başından sonuna kadar beni ekrana bağladı. Yılın en iyi filmlerinden diyebilirim. Post-credit sahnesini kaçırmayın (Post-credit film sonrası yazılan yazıların sonuna yerleştirilen film devamı niteliğinde kısa görüntülere denir). Olağanüstü.”

Netflix Okja filmini buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

(Daha fazla Bong için daha önceki filmi “Snowpiercer” a bakabilirsiniz, ayrıca Bong’un Snowpiercer’ından yola çıkan Netflix dizisi Snowpiercer hakkında ki incelememizi buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.)

Okja filminin tanıtınımı istemizden izleyebilirsiniz.

 

Netflix’te yer alan The Ballad of Buster Scruggs filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bu film hakkında IMDB’de yer alan bir kullanıcının çok isabetli yorumunu sizin için türkçeye çevirdim.

“Sonunda gerçek bir başlangıç ve bitiş hissi veren bir film bir film. Nerede başlayıp nerede biteceğinden asla emin değilsiniz, tüm karakterler vakit kaybetmeden anında gerçeklik hissi veriyor. Ve belki de en önemlisi, bu film neredeyse tüm filmler gibi zekanızı aşağılamayan bir film.”

Bu da bir başkasının yorumu :

“Coen Kardeşler şu anda çalışan en popüler ve aynı zamanda en iyi film yönetmenlerinden. The Big Lebowski (1998) ‘de tüm zamanların en sevdiğim filmlerinden birini, kült  Fargo (1996) ve Neo-Noir Western No Country for Old Men (2007) gibi on yıllarının en iyi ve saygın filmlerini yarattılar.  Şimdi 2018’de Netflix ile birlikte yılın en eşsiz filmini sunmak için geri dönüyorlar!”

The Ballad of Buster Scruggs tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.

 

Bu film bence izlenmesi gereken bir film olmasına rağmen IMDB’de çoğu insanın 1 puan verdiğini göreceksiniz veya en azından ben söyleyince bakıcaksınız. Ben hepsinin aksine izlenmesi gereken bir film olduğu düşüncesini taşıyorum ama sıkılabilirsiniz. Zevkler tartışılmaz.

Beyazperde.com’da bu film için yine isabetli bir yorum buldum. Bir kısmını şu şekilte alıntılıyorum.

“Böyle bir olayı sıradan bir vatandaş olarak gazetede okuduğunuzda,  deli mi bu çocuklar, durumları da iyiymiş, dertleri neymiş, diyip geçebilirsiniz. Bir köşe yazarı iseniz, bu konuyu sosyolojik açıdan değerlendirebilir, araştırabilir ve konunun üzerine yorumlar yapabilir, detaylı bilgi verebilirsiniz. Bir sinemacı iseniz, yine bu konudan etkilenebilir ve esinlendiğinizi belirterek olayı sosyolojik ve dahi psikolojik açıdan değerlendirebilir, yaşanan olaylara biraz daha sinemasal ruh katabilir, senaryoyu derinleştirebilir, yönetmen olarak bu konuya olan yaklaşımınızı her türlü tercihinizle  – kamera, müzik, kurgu, karakterler, renk vs – ortaya koyabilirsiniz.”

Pırıltı Hayatlar filmini izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Pırıltılı Hayatlar türkçe altyazılı tanıtım videosunu buradan izleyebilirsiniz.